ERITELLIMUS JA VALIKUD
soovitused – ohutus ja tooted

 

 

Kanga valik

 

kanga triipTipitelgi kõige praktilisem eesmärk on kaitsta last kuumal suvel liigse päikese kiirguse eest.
Heleda värvusega kangas kuumeneb intensiivse päikese käes vähesel määral ja hoiab tipi telgi sisemuses temperatuuri näitajad madalal.Ka Gertrud Eist´i disainitud tipitelgi tootmisel on kasutatud enamasti heleda värvusega ja õhemaid kangaid. Värske õhu liikumine intensiivse päikese kiirguse käes on olulise tähtsusega.

OHUTU MÄNG !
2012 aasta suvel testisime erinevatest kangastest toodetud tipitelki välistes tingimustes.Tulemused näitasid kuidas erinevad ja muutuvad temperatuurid mõjutavad rannas tipi telgi niiöelda sisemist kliimat.Kasutades paksemaid ja tumedamaid kangaid võib kuumus koguneda kergesti nn. riidest püramiidi tippu. Tipitelgi tipu eemaldamine või lahti lõikamine ei muuda oluliselt temperatuuri sisemuses madalamaks.Mängides,istudes,lugedes asetseb lapse pea piirkond kangast püramiidi tipu lähedal. Intensiivse päikese kiirguse käes võib temperatuur niivõrd kiirelt muutuda, et laps ei suuda õigeaegselt reageerida ega sellest ka teada anda. Tulemuseks võib olla kuumusest tingitud halb enesetunne, mis on vastupidine tipitelgi disaineri heatahtlikule eesmärgile. Hästi valitud kangast tipitelk pakub kuumuse/ päikese kiirguse eest vaheldust ja osaliselt ka kaitset. Kuumas rannas ei tohi unustada lapsele peakatet ega kaitsvat kreemi.(ka tipitelgis mängides)

 

 Padjad ja aluskate

 

Kõik lisad on disainitud nii, et tipitelk komplektina omaks väga kindlat joont välimuses ja kokku sobivuses ümbritsevaga. Lihtsana tunduv toode omab ülimalt täpseid disaineri nõudeid iga detaili mõõdus. Padjad ja aluskate ei ole suured ega paksud. Tipitelk on praktiline mänguasi mida soojal suvepäeval randa minnes lapsele kaasa võtta. Suured ja rasked tooted väsitavad transportides kiirelt nii lapse kui lapsevanema.Tulemuseks jääb rõõmu pakkuv tipitelk ilusal päeval tuppa seisma. Oleme testinud paksemaid kangaid, aluskatteid, patju ja saanud uskumatuna tunduvaid tulemusi. Olulised erinevused kaalus/ mõõtmetes, mis kindlasti ei rõõmusta kedagi toote transpordil.Eelkõige samadel põhjustel ei ole meie poolt välja pakutud alsukatte mõõtmed samuti suured,paksud ja rasked.
Tipi telki disainides on alati arvestatud lastega tegelevate inimeste arvamuste ja kogemustega.
Teatud perioodil esineb lastel probleeme enda voodis magamisega. Tihti jäävad lapsed magama mujale kui enda voodisse. Näiteks ka vanemate voodis tuleb ikka ja jälle hea uni. Aja möödudes on järjest keerulisem selgitada: miks on vajalik magada just enda voodis? Ka Tipitelk ei tohiks saada väga suureks konkurendiks lapse toas voodile. Spetsialistid arvavad, et kõige pehmem ja mõnusam peab lapsel olema enda voodis.
Kõiki tooteid on võimalik lihtsalt puhastada või pesta kindlal temperatuuril. Telgi saab kergesti eemaldada puidust detailidelt ja padjakatte padjalt.

 

 

 Erinevad tooted ja hinnad

 

Disainer/ õmbleja annab endast parima, et toota käsitööna kvaliteetne tipitelk igale lapsele.
Hind ei mõjuta vähemalgi määral ühegi toote kvaliteeti.Komplekti muudab hinnalisemaks lisade valik, mis võib kaasa tuua töö mahu suurenemise. See ei ole alati reegel, aga päris tihti on kanga valikul ühevärvilised kangad soodsamad kui erilise mustriga tooted. Valikus on kahe erineva mõõdu ja hinnaklassiga tipitelki.