Trend lastetoas

 

Alates 2011 aastast on Eestimaa lastetubades üheks sisustus elemendiks ka erinevad tipitelgid. Käsitööna valminud tipitelki Eesti turule tuues ei pidanud me esmatähtsaks antud mänguasja trendiks muutmist. Võimalikud eelised on uus disain, toote naturaalsus ja värvide/mustrite kombinatsioonid.

 

Tipitelk on praktiline mänguasi

 

Kaitse intensiivse päikesepaiste või jaheda tuule eest peale veemänge. Positiivne mõju tänapäeva lapsele koos põneva mänguga. Üha enam on keeruline leida lastele mängu, mis ei ole seotud elektroonikaga. Iga eemal veedetud hetk erinevatest ekraanidest on kaasajal saamas justkui omaette väärtuseks. Need head eesmärgid ja väärtused olid toote loomisel disainerile esmase tähtsusega. (www.tipitelk.ee)

 

Igapäevaselt lastega tegelevad inimesed : lapsevanemad, õpetajad, kasvatajad, hoidjad, psühholoogid usuvad, et lapsed vajavad pisikest eraldi enda ruumi. Lastel on vägagi palju väikeseid ja suuri mõtteid mida vahel just omaette mängust puhates mõelda. Mõnikord võib laps elu muutusel, aga ka reisil tunda end ebaturvaliselt. Mõned lapsed ronivad reisil olles voodi alla või näiteks kuiva vanni, et tunda just seda pisikest ruumikest enda ümber. Tipitelk annab lapsele enda väikese ruumi mille pindala jääb alati rõõmu suurusele alla. Feng shui spetsialistid märgivad ära püramiidi ruumilise kujundi positiivse mõju täiskasvanud, aga ka väikestele inimestele.

telgi joonis uus-01

 

Kuumal suvel soovid veeta aega rannas koos lapsega. Mõistlik annus päikesepaistet on lapsele ja täiskasvanule väga erinev. Tipitelki välja kaasa võttes võid kindel olla, et laps soovib vahel telki päikese eest varju minna. Nii saad koos lapsega valida aja kestust mil ta veedab aega päikese käes. Veest tulles ei puhu tuul peale. Siiski valikus olevad kangad lasevad õhul liikuda.

 

Kas mäletad veel neid tubaseid mänge pikkadel talveõhtutel vanavanemate juures ? Lauale või tugitoolile lubati katta tekk või suurem lina. Just nii tekkis kergesti lastele palju rõõmu pakkuv päris oma mängumaja/ nn. telk. Ära jäta seda mängu lapsega mängimata. Tipitelk on kindlasti viimasele mängule suureks alternatiiviks.

 

Mängides toas ja toimetades õues juhtub nii mõndagi. Juhises on välja toodud soovitused, kuidas tagada lapsele ohutu mäng  tipitelgiga.  Iga tootega on kaasas juhis ohtude ennetamiseks.  

Juhise saab alla laadida ka SIIT